Čo je nového v legende?

Prinesme si troška teplého čaju, huňatú deku a pozrime sa, čo je nové ohľadom diania okolo knihy

Dnes sa nebudem rozpisovať o veciach nesúvisiacich s knihou (aj keď čítanie o nich istotne milujete :) a prejdem priamo k veci. V dnešnom výplode sa dočkáme veľa ďakovačiek, množstva prirovaní a prezradíme si aj nejaké tie informácie ohľadom knižky z posledného mesiaca.

==Ozveny-

y-

y==

V prvom rade chcem poďakovať všetkým čitateľom, ktorí zahlasovali aspoň hviezdičkami. Takých ako ste Vy by bolo treba omnoho viac a nemyslím tým iba na seba. Každý autor si totiž zaslúži nejakú odozvu - je to ako kričanie do jaskyne. Aj tam keď niekto zakričí, vráti sa mu ozvena, či už skreslená alebo jasná a zreteľná. Niekedy sa vracia dlhšie, inokedy ihneď ale vráti sa zakaždým. Jej znenie sa nemusí páčiť ak sa človek riadi krédom známeho talianskeho účtovníka Fantozziho, zmieri sa s ňou a nájde v nej motiváciu do budúcna.

Keď však autor vyjde na svetlo spoločnosti s dielom, v ktorom sa častokrát úplne odhaľuje, prezradí o sebe takmer všetko a odmenou mu je nič iné ako mlčanie, je to to isté ako keby zakričal do jaskyne a nedopočul sa ozveny. Nebuďme teda ako mĺkve jaskyne a keď na nás niekto zakričí, opätujme mu jeho snahu a zakričme naspäť.

Jubilejné...

V druhom rade ďakujem všetkým tým, ktorí sa unúvali a na moju tvorbu čo i len klikli. Aj s Vašou pomocou sa tak môže moje dielo pýšiť už vyše tisíckou prečítaní a aj ked vieme, ako to v skutočnosti s tými klikmi chodí (teda nie každý klik = poctivý čitateľ), človek je od prírody chamtivec a väčšie čísla ho vždy tešia viac než menšie, aj keď vo výsledku nemajú až takú váhu.

Taktiež ďakujem administrátorom stránky Mám talent za to, že sa Legenda nachádza už vyše dva týždne v tabuľke Náš Tip - som rád, že dielo sa číta a napriek tomu, že nové kapitoly už nezverejňujem, stále si nájde niekoho, kto sa začíta.

Čo sa deje v tráve?

a záver už len spomeniem nejaké informácie ohľadom pripravovaného druhého dielu. Ten som začal písať 24.12.2009, takže mám o to väčšiu motiváciu dokončiť ho "do roka a do dňa". A aj keby sa mi to nakoniec nepodarilo, aspoň sa mi bude lepšie rátať doba, za ktorú vznikne pokračovanie príbehu Oobena a Melidora. To je mimochodom pekne rozbehnuté, na disku sa mi už suší niečo okolo 15 strán čistého deja a vyše 5 strán poznámok, čo sa s hrdinami stane. Zvedaví ste? Priznám sa - aj ja.

Marek J. Kolcun
Hore